thumbnail14

به دعوت و میزبانی دانشگاه الخلیج عمان، دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه روز سه‌شنبه 1401/07/12 در اختتامیه برنامه مدرسه تابستانی زبان فارسی در دانشگاه الخلیج حضور یافت و سخنرانی کرد. در این برنامه که دکتر تقی عبدوانی رئیس هیأت امنا و مالک دانشگاه الخلیج و دکتر علی معاون علمی آن دانشگاه و شرکت‌کنندگان مدرسه تابستانی از کشورهای عمان و عراق حضور داشتند، دکتر قبول با معرفی دانشگاه فردوسی مشهد و جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی آن، اشاره کرد که کشور ایران در حال حاضر رتبه شانزدهم رشد علمی در میان کشورهای جهان را داراست و در میان کشورهای منطقه و اسلامی رتبه نخست را دارد و دانشگاه فردوسی مشهد در جایگاه یکی از سه دانشگاه برتر جامع ایران این آمادگی را دارد که در قالب برگزاری دوره دانش‌افزایی و مدرسه تابستانی در رشته‌های مختلف علوم و فنون، دانش و تجربیات خود را با دانشجویان، استادان و کارمندان دانشگاه الخلیج و دیگر نهادها و مؤسسات کشور عمان و کشورهای منطقه در میان بگذارد. دکتر قبول با اشاره به رضایت بالای شرکت‌کنندگان در مدرسه تابستانی دانشگاه الخلیج در دانشگاه فردوسی مشهد که در مشهد و بهشهر برگزار شد، این تجربه موفق را آغازی شایسته برای دیگر همکاری‌ها در این عرصه معرفی کرد.

      دکتر علی نیز با تشکر و قدردانی از دانشگاه فردوسی مشهد برای برگزاری این مدرسه تابستانی و دوره دانش‌افزایی به جایگاه ممتاز علمی و زیرساخت‌های دانشگاه فردوسی مشهد اشاره کرد و اعلام آمادگی کرد که این دوره‌ها در قالب مدرسه‌های زمستانی و تابستانی دیگر ادامه یابد.

     یادآور می‌شود که در مردادماه سال جاری، 35 تن از دانشجویان و کارمندان دانشگاه الخلیج و برخی از شرکت‌کنندگان از عراق و کویت در دوره دانش‌افزایی و مدرسه تابستانی مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی در دانشگاه فردوسی مشهد شرکت کردند.

2000 طالب دولي
7000 متخرج دولي
470 نظام تصنيف لايدن
509 نظام تصنيف سايماغو
800 نظام تصنيف شنغهاي
800 نظام تصنيف تايمز