امضاء قرارداد همکاری دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه پالاتسکی اولومونتس چک

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، بر اساس مذاکرات انجام‌شده میان مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه و دانشگاه اولومونتس کشور چک تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی بین‌المللی به امضای رؤسای دو دانشگاه رسید.

دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در مراسم امضای این قرارداد، همکاری با دانشگاه‌های هم‌تراز و برتر اروپایی را از برنامه‌های دانشگاه فردوسی مشهد دانست. وی دانشگاه اولومونتس چک را از دانشگاه‌های معتبر چک معرفی کرد که در رده‌بندی تایمز دارای رتبه 600 تا 800 می‌باشد که خصوصاً در رشته‌های علوم انسانی، علوم ورزشی و روانشناسی دارای بنیه علمی قوی است. دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی نیز ازجمله مفاد این تفاهم‌نامه را تبادل استاد و دانشجو، انجام پایان‌نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی مشترک معرفی کرد که خصوصاً با بهره‌گیری از فضای مجازی امکان اجرایی سازی برخی از بندهای این تفاهم‌نامه محقق است.

اعضاء هیئت‌علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی علاقه‌مند می‌توانند با مراجعه به وبگاه مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی و یا تماس باخانم حسن‌زاده کارشناس این مدیریت (شماره تلفن 38802490)، زمینه‌های همکاری‌های مشترک با دانشگاه اولومونتس چک را بررسی کنند.

مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی آمادگی تدوین قراردادهای اجرایی در بخش‌های موردتوافق اعضاء هیئت‌علمی و دانشجویان دکتری با دانشگاه اولومونتس چک را دارد. یادآور می‌شود به نتیجه رسیدن این تفاهم‌نامه با همکاری خانم دکتر قندهاریون مسئول گروه برنامه‌ریزی و توسعه همکاری‌های علمی بین‌المللی و آقای اکبری دانشجو دکتری دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد در طی فرصت مطالعاتی ایشان در دانشگاه صورت پذیرفته است.