دیدار رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با رئیس مؤسسه علمی ـ کاربردی الآفاق لبنان و امضاء تفاهم‌نامه میان دو طرف

1400-3050

روز سه‌شنبه 1400/4/15 دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با دکتر فادی مرعی ناصر رئیس مؤسسه آموزشی الآفاق لبنان دیدار و گفت‌وگو داشت. در این دیدار که دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیرایرانی نیز حضور داشت، دکتر فادی مرعی ناصر در معرفی مؤسسه الآفاق بیان داشت که این مؤسسه دارای سه شعبه در لبنان است و دارای 4500 دانش‌آموز و دانشجو می‌باشد که متمرکز به آموزش رشته‌های علمی کاربردی ـ دانشگاهی است. رئیس مؤسسه الآفاق نام دانشگاه فردوسی مشهد را در لبنان پرآوازه دانست و اولویت دانش‌آموزان و دانشجویان لبنان را برای ادامه تحصیل در دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد. وی ابراز امیدواری کرد پس از امضاء تفاهم‌نامه میان دانشگاه فروس مشهد و مؤسسه علمی کاربردی الآفاق حضور دانشگاه فردوسی مشهد در لبنان پررنگ‌تر از گذشته گردد.

   دکتر محمد کافی نیز ضمن خیر مقدم به دکتر فادی با اشاره به پیشینه، بیش از یک دهه همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه‌های لبنان، تجربه موفق دکتر قبول در طی چهار سال مأموریت و تدریس در کشور لبنان را زمینه‌ساز همکاری‌های گسترده‌ای میان دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی کشور لبنان در طی چند سال اخیر دانست که این مهم می‌تواند با مؤسسه علمی و کاربردی الآفاق نیز عملیاتی شود. وی بیان داشت دانشگاه فردوسی مشهد با عنایت به واقع شدن در شهری که مرقد مطهر امام رضا (ع) در آن قرار دارد، آمادگی برگزاری انواع دوره‌های آموزشی، زیارتی و گردشگری را دارد و هم‌چنین تسهیلات ویژه‌ای را برای دانش‌آموزان و دانشجویان لبنانی که تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه فردوسی مشهد را دارند، قائل می‌شود.

   پس از این نشست تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه فردوسی مشهد و مؤسسه علمی کاربردی الآفاق لبنان میان دکتر قبول و دکتر فادی مرعی ناصر به امضاء رسید که در ذیل این تفاهم‌نامه عمومی، چهار قرارداد اجرایی در حوزه‌های آموزش زبان فارسی، برگزاری دوره‌های آزاد، برگزاری دوره‌های مشترک تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و پذیرش و ثبت‌نام دانشجویان معرفی شده از سوی مؤسسه الآفاق در دانشگاه فردوسی مشهد تعریف و برنامه‌ریزی شد.    

پذیرش و ثبت نام دانشجویان غیر ایرانی

پذیرش و ثبت نام دانشجویان غیر ایرانی

فرصت مطالعاتی هیات علمی

فرصت مطالعاتی هیات علمی

فرصت تحقیقاتی دانشجویان ایرانی

فرصت تحقیقاتی دانشجویان ایرانی

بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی

2500 دانشجوی بین المللی
8000 دانش آموخته بین المللی
440 نظام رتبه بندی لایدن
522 نظام رتبه بندی سایماگو
800 نظام رتبه بندی شانگهای
1000 نظام رتبه بندی تایمز