بورسیه مشترک کارشناسی ارشد فیزیک برای دانشجویان کشور افغانستان

 1400-22-01

دانشگاه فردوسی مشهد (FUM) در همکاری با مرکز بین‌المللی فیزیک نظری (ICTP) اقدام به برگزاری دوره ۲+۱ ساله کارشناسی ارشد در رشته فیزیک نموده است. این دوره با حمایت «فیزیک بدون مرز (PWF)» و برای دانشجویان اهل افغانستان ارائه شده است. از واجدین شرایط، به ویژه بانوان، دعوت به ثبت‌نام می‌نماییم.

برنامه زمانی:

مدت زمان دوره کارشناسی ارشد ۲+۱ سال خواهد بود که لازم است دانشجویان در این بازه به صورت تمام وقت فعالیت داشته باشند. سه ترم اول دوره به ارائه دروس مورد نیاز و امتحانات مربوطه اختصاص خواهد داشت و پس از آن دانشجویان به پژوهش در زمینه موضوع پایان نامه خود خواهند پرداخت. دانشجویان پس از ارائه پایان نامه و دفاع از آن، مانند سایر دانشجویان کارشناسی ارشد، مدرک مربوطه را از دانشگاه فردوسی مشهد دریافت خواهند نمود. لازم به ذکر است، دروس ارائه شده در راستای موضوع انتخابی برای پایان نامه دانشجویان خواهد بود. مهلت ارسال درخواست برای شرکت در این دوره ۱۵/۱۰/۱۴۰۰ می‌باشد و شروع دوره برای ترم زمستان ( بهمن ۱۴۰۰ ) برنامه ریزی شده است.

گرایش های مورد پذیرش:

هر کدام از دانشجویان در یکی از گرایش های «اخترفیزیک، گرانش و کیهانشناسی»، «ذرات بنیادی و نظریه ریسمان»، یا «اطلاعات کوانتومی» به ادامه تحصیل خواهند پرداخت.

حمایت مالی:

بنا بر تفاهم‌نامه منعقد شده بین دانشگاه فردوسی مشهد و مرکز بین المللی فیزیک نظری، دانشگاه فردوسی مشهد هزینه ثبت‌نام برای پذیرفته‌شدگان در برنامه «فیزیک بدون مرز» را حذف نموده، همچنین متعهد می‌شود غذا و خوابگاه دانشجویان پذیرفته شده را با هزینه بسیار کم ( مشابه سایر دانشجویان روزانه این دانشگاه ) تامین نماید. همچنین امکان دسترسی به مرکز اطلاعات و کتابخانه مرکزی، مرکز بهداشت، سالن‌های ورزشی و غیره برای دانشجویان PWF، مشابه سایر دانشجویان این دانشگاه، برقرار خواهد بود. به علاوه پذیرفته‌شدگان می‌توانند به منظور انجام محاسبات عددی مرتبط با پایان‌نامه خود از مرکز محاسبات سریع دانشکده علوم استفاده نمایند. بنیاد PWF نیز هزینه زندگی دانشجویان در شهر مشهد را پوشش خواهد داد.

مدارک مورد نیاز:

۱. گواهی اتمام دوره مقطع تحصیلی کارشناسی فیزیک ( تایید شده توسط دولت افغانستان )

۲. ریزنمرات دوره کارشناسی

۳. سوابق تحصیلی و شغلی ( CV )

۴. دو مورد توصیه نامه

لازم است تمامی مدارک بالا به زبان انگلیسی یا فارسی ارائه شوند.

لطفا مدارک مورد نظر را به آدرس ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ">این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایید.

پذیرش و ثبت نام دانشجویان غیر ایرانی

پذیرش و ثبت نام دانشجویان غیر ایرانی

فرصت مطالعاتی هیات علمی

فرصت مطالعاتی هیات علمی

فرصت تحقیقاتی دانشجویان ایرانی

فرصت تحقیقاتی دانشجویان ایرانی

بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی

2500 دانشجوی بین المللی
8000 دانش آموخته بین المللی
440 نظام رتبه بندی لایدن
522 نظام رتبه بندی سایماگو
800 نظام رتبه بندی شانگهای
1000 نظام رتبه بندی تایمز