امضای تفاهم نامه دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه پوسان کره جنوبی

1400-60

با پیگیری های انجام شده توسط دکتر جواد ابوالفضلی اصفهانی عضو هیات علمی گروه مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد و عضو وابسته دانشگاه پوسان، تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه پوسان و دانشگاه های فردوسی مشهد، صنعتی شریف و صنعتی اصفهان به امضا رسید.

در این جلسه رئیس دانشگاه پوسان ابراز نمود که این همکاریها می تواند به نفع دانشگاهها و دانشجویان باشد . دکتر جواد ابوالفضلی اصفهانی ابراز داشت که همکاری پژوهشی دو دانشگاه میتواند نتایج بیشتری را برای پژوهشگران به همراه داشته باشد و سبب نزدیکی دو ملت گردد. ایشان ابراز امیدواری کرد که تلاش شود تا این تفاهم نامه هر چه بیشتر شکل اجرایی بگیرد.

دکتر مهدی نیلی احمد ابادی نیز از دانشگاه صنعتی اصفهان حضور داشتند. ضمن ابراز خرسندی از تفاهم نامه بر اهمیت آن برای دانشگاه ودانشجویان تاکید نمودند.

دانشگاه ملی پوسان, اولین دانشگاه ملی کره در مه 1946 تاسیس شد. در نمایشی از روحیه منطقه ای ، ساکنان و مشاغل با هم مجموعاً مبلغ 10 میلیون و 330 هزار کرون ، که بسیار بالاتر از هدف اصلی بود ، اهدا کردند. این پول برای تأمین بودجه تأسیس اولین دانشگاه ملی کره هزینه شد ، در حالی که از کمک های اضافی برای تهیه تعداد زیادی کتاب برای کتابخانه جدید دانشگاه استفاده شد. این دانشگاه در ابتدا فقط با دو دانشكده ، دانشكده علوم انسانی و دانشكده شیلات آغاز به كار كرد. دانشگاه ضمن هدایت مسیری به سوی صنعتی سازی و دموکراتیزه کردن ، به عنوان یک دانشگاه مرکز منطقه ای ، فعالانه در سفر بزرگ تاریخ مدرن کره ، ماموریت خود را انجام داده است. از آن زمان ، این دانشگاه به یك مو سسه بزرگ تحقیقاتی تبدیل شده است كه تمام رشته های اصلی دانشگاه را پوشش می دهد. امروز ، این دانشگاه از شهرت خود به عنوان یکی از دانشگاه های برتر کره برخوردار است. دانشگاه بوسان در مجاورت اقیانوس و صنایع این کشور قرار دارد که عمده ماموریت ان کارهای صنعتی می باشد.

از مارس 2020 فارغ التحصیلان PNU بالغ بر 180،660 دارندگان مدرک لیسانس ، 54218 دارنده مدرک کارشناسی ارشد و 9155 دانش آموخته دکترا هستند ، بسیاری از آنها نقش اصلی را به عنوان رهبران جامعه ، ملی و جهانی بازی می کنند

1400-3330 2

1400-3330 3

پذیرش و ثبت نام دانشجویان غیر ایرانی

پذیرش و ثبت نام دانشجویان غیر ایرانی

فرصت مطالعاتی هیات علمی

فرصت مطالعاتی هیات علمی

فرصت تحقیقاتی دانشجویان ایرانی

فرصت تحقیقاتی دانشجویان ایرانی

بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی

2500 دانشجوی بین المللی
8000 دانش آموخته بین المللی
440 نظام رتبه بندی لایدن
522 نظام رتبه بندی سایماگو
800 نظام رتبه بندی شانگهای
1000 نظام رتبه بندی تایمز